Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Podgląd serwera TS3

Klan
Historia klanu
Osiągnięcia
Ligi - turnieje - kampanie
Rekrutacja
Wszyscy członkowie klanu

ARMA 3
ArmA 3 Polish Community
ATC (ARMA Tactical Combat)
TacBF (Tactical Battlefield)

ARMA 2
PR:A2 (Project Reality: ARMA 2)
ATC (ARMA Tactical Combat)
VB (Virtual Battle)

Romanovo
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

Strona
Szukaj
Kategorie newsów
Zaloguj się
ATC6 - bitwa druga
Mecze / Ligi / Turnieje

19 lipca odbyła się druga bitwa kampanii ATC6. Tym razem, po ostatniej udanej obronie, przechodzimy do kontrataku. Teren na którym stoczyliśmy bitwę to okolice miasteczka Kalithea. Od samego poczatku przeciwnik stawiał silny opór. REDFOR nie dawał nam możliwości zbliżenia się do sektórów. Bitwa zakończyła się nasza porażką 0:3.

 

Obrazy newsów: atc6_battle2.jpg

ATC6 - bitwa pierwsza
Mecze / Ligi / Turnieje

12 lipca o godzinie 18.30 rozpoczęła się pierwsza bitwa w ramach kampanii ATC6. W pierwszej bitwie stroną atakującą byli przeciwnicy (REDFOR), natomiast naszym zadaniem było utrzymanie trzech sektorów rozmieszczonych na półwyspie. Poniżej krótki raport pomisyjny:

"Bedąc po stronie BLUFOR broniliśmy półwyspu. Do połowy bitwy utrzymywaliśmy przewagę, niestety druga połowa była już bardziej wyrównana. Pomimo utracenia kontroli nad jednym z sektorów, udało nam się wygrać bitwę wynikiem 2:1."

 

Obrazy newsów: atc6_sect1.jpg

ATC6 wystartowało!
Mecze / Ligi / Turnieje

Obrazy newsów: new-atc-logo.png

Po wielu tygodniach poprawek i testów, szósta kampania Arma Tactical Combat ostatecznie wystartowała (pierwsza bitwa odbyła się 12 lipca)! Szósta edycja, ponownie jak poprzednie, skupi się na walce obu stron konfliktu, w ramy których wchodzą klany i społeczności z całego świata. Mechanika misji, będąca główną cechą kampanii, pozostaje nienaruszona, uwzględniono jedynie drobne poprawki i ulepszenia związane z nowymi rozwiązaniami technicznymi zawartymi w ARMA 3. Klan [EC] Elite Corps po raz kolejny bierze udział w tych rozgrywkach. Tym razem przyjdzie nam walczyć po stronie BLUFOR. Po naszej stronie znajdują się również gracze wchodzący w skład polskiej społeczneści ARMA, czyli [PAC] Polish Arma Community.

W najbliższym czasie, na łamach naszej strony, pojawią się krótkie relacje z już rozegranych i nadchodzących bitew. Poniżej krótki zarys fabularny będący tłem wydarzeń kampanii:

 

"2020

W momencie gdy kryzys ekonomiczny, polityczny i instytucjonalny Grecji osiąga punkt kulminacyjny, niektóre prowincje kraju ogłaszają secesję podejmując walkę zbrojną. W regionie Północnych Wysp Egejskich, niedaleko wybrzeża Turcji, wyspa Lemnos ogłasza niepodległość i tym samym narodziny Republiki Altis, niezależnej od Republiki Grecji i Unii Europejskiej. Grecja i UE nie uznają Republiki Altis i proszą o wsparcie NATO, by powstrzymać rebelię. W odpowiedzi, nowa republika nawiązuje współpracę z Iranem i innymi krajami CSAT, których wpływy sięgają pobliskiego wybrzeża Turcji.

2021

Rok później, przez Republikę Altis przetacza się wyniszczająca wojna domowa. NATO rozlokowało swoje siły na wyspie. Dezerterzy i inni członkowie Sił Zbrojnych Altis połączyli siły z innymi ruchami opozycyjnymi, w celu usunięcia wspieranego przez CSAT rządzu Altis i wszystkich zewnętrznych wpływów, co ma w dalszej perspektywie umożliwić zjednoczenie wyspy z ojczyzną. Altis jest de facto podzielony na dwie części będące pod kontrolą odpowiednio NATO i CSAT. Czas na zabiegi dyplomatyczne się skończył..."

 

Obrazy newsów: atc6_mapscreen.jpg

10 rocznica!
Newsy

Dziś, 8 listopada 2014 roku, ma miejsce 10 rocznica działalności klanu [EC] Elite Corps. Dokładnie dziesięć lat temu, 8 listopada 2004 roku, uruchomiona została pierwsza strona internetowa naszego klanu. Był to symboliczny moment powstania zespołu, który został wspólnie założony przez Romanova i Vetisa, dwóch najstarszych graczy klanu, którzy są jego aktywnymi członkami do dziś.

Klan [EC] Elite Corps jest najstarszym polskim klanem OFP i ARMA, który od dekady nieprzerwanie prowadzi aktywną działalność. Przez ostatnie dziesięć lat klan [EC] wziął udział w 17 ligach i turniejach, osiągnął wiele sukcesów, zdobył liczne trofea i odznaczenia. Klan swoje działania wojenne prowadził już w sumie w czterech grach, zaczynając od Operation Flashpoint (2001), następnie ArmA: Armed Assault (2006), ArmA 2 (2009), aż po ArmA 3 (2013). Przez ostatnią dekadę bardzo dużo zmieniło się w świecie elektronicznej rozgrywki. Na naszych oczach powstawały i upadały wielkie zasłużone klany, jak i sezonowe objawienia. W trakcie naszej działalności zmienił się sposób prowadzenia rozgrywek wieloosobowych w serii ARMA z małych nielicznych pojedynków klanowych po wielkie kampanie wojenne mieszczące na serwerach w trakcie swoich bitew nawet setkę graczy jednocześnie. Przez mijające lata, zmieniał się świat i ludzie, zmieniał się również klan. Od 2004 roku przez szeregi klanu [EC] przewinęło się ponad 40 graczy. Mimo to, klan charakteryzuje się stabilnością. Wysoko postawiona poprzeczka wobec kandydatów do klanu Elite Corps skutkuje tym, że w jego szeregi dostają się tylko najlepsi. Podobnie jest w samym dowództwie klanu. Nieprzerwanie od dziesięciu lat klanem zarządza dwóch graczy dowódców - Romanov Vetis. Duże podziękowania dla nich ze strony wszystkich członków klanu za lata poświęceń i zaangażowania. Podziękowania należą się również koledze Sławkowi, który bardzo często pomaga w "życiu codziennym" klanu. Podziękowania należą się również wszystkim obecnym i byłym członkom klanu, którzy dawali i dają z siebie bardzo wiele, by osiągnąć kształt, w którym obecnie jest klan [EC]. Wśród zasłużonych jest też Rożek, założyciel tej strony i jej wieloletni administrator, który poświęcił setki godzin w rozwój tego medium.

Na końcu chcielibyśmy podkreślić bardzo ważną rzecz - klan to nie jest fizyczny byt, klan to ludzie. Tak długo jak ta grupa ludzi będzie razem ze sobą współpracowała i spędzała wolne chwile, tak długo klan będzie istniał. Z tego miejsca [EC] Elite Corps życzy sobie kolejnej dekady tak udanej działalności!

 

Obrazy newsów: ec10lecie.jpg

 

 

P.S. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia specjalnie przygotowanej z tej okazji zupełnie nowej podstrony "Historia klanu", w której bardzo kompleksowo opisane jest 10 lat działalności klanu [EC] Elite Corps. Dla zainteresowanych polecamy również podstronę "Osiągnięcia", gdzie można w wygodny sposób przejrzec nasze najważniejsze nagrody. Z kolei podstrona "Ligi - turnieje - kampanie" zawiera bardziej szczegółowy wykaz naszej partycypacji w rozgrywkach. Aktualizacji uległa również "Baza wyników", w której zawarliśmy wyniki z większości meczy w jakich klan [EC] brał udział. Dużo ciekawych smaczków można znaleźć w szczegółach meczy rozgrywanych w lidze PFL (w grze Operation Flashpoint). W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt.

Przerwa techniczna
Serwer

Ze względu na prace konserwacyjne, oba serwery (ARMA 2 i ARMA 3) zostały wyłączone do odwołania.

Reorganizacja
Newsy

 

Obrazy newsów: pfc.png

1 stycznia 2014 roku, w związku z rozpoczęciem działalności przez [PFC] Polish Flashpoint Community, serwer Operation Flashpoint, który dotychczas znajdował się pod opieką klanu [EC] Elite Corps został w pełni przejęty przez PFC. W wyniku tego ze strony klanowej zniknął już podgląd serwera, a na forum zamknięte zostały tematy go dotyczące. Od tego dnia powrócił podgląd dla naszego klanowego serwera ARMA3, który będzie jednocześnie, bądź zamiennie uruchomiony razem z serwerem ARMA2.

Przy okazji chcielibyśmy pokrótce przedstawić czym jest wspomniane PFC:

"PFC, w skrócie Polish Flashpoint Community, to otwarta społeczność zrzeszająca polskich graczy Operation Flashpoint. PFC powstało w celu organizacji wciąż aktywnej, polskiej części sceny OFP. Naszym priorytetem jest wspólna zabawa w trybie gry wieloosobowej.(...) Dołączyć może do nas każdy gracz, nawet taki należący już do jakiegoś klanu, bądź grupy. Członkostwo w PFC w żaden sposób nie koliduje z przynależnością do innego klanu bądź grupy, ponieważ cel istnienia i działalności PFC jest zupełnie inny od wyżej wymienionych.(...) Jako społeczność otwarci jesteśmy na współpracę ze wszystkimi klanami, grupami i społecznościami gier z serii OFP i ARMA."

 

Chcielibyśmy również wspomnieć, iż klan [EC] Elite Corps jest jednym z wielu partnerów [PFC] Polish Flashpoint Community. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną internetową, jak i samą ideą PFC.

www.pfc.paradoxstudio.pl

Nowy Rok 2014!

Obrazy newsów: rok-nowy-2014-1.jpeg

Klan [EC] Elite Corps składa wszystkim serdeczne życzenia z okazji nowego 2014 roku. Wykorzystując okazję chcielibyśmy dokonać podsumowania zeszłego roku. Mijający rok to okres dużej aktywność klanu oraz wielu ważnych wydarzeń związanych ze środowiskiem ARMA. Spośród wielu wydarzeń wybraliśmy trzy najważniejsze:

  • Premiera ARMA3
  • Rozwój [PAC] - Polish ARMA Community
  • Kampania ATC5

Premiera ARMA3 to ogromne wydarzenie dla wszystkich fanów symulatorów wojennych, nie tylko dotychczasowych graczy serii ARMA. Nowa odsłona serii wprowadziła wiele gruntownych zmian w mechanice, jak i samym odbiorze gry. Wprowadzenie silnika fizycznego, rozbudowa systemu animacji, wprowadzenie nowoczesnych efektów graficznych DX10 i 11 oraz integracja z platformą STEAM to tylko kilka z wielu nowych kluczowych cech.

Powstanie Polish ARMA Community w zeszłym roku z początku uważane było za jeden wielki eksperyment. Zjednoczenie polskiej społeczności graczy ARMA należących do różnych klanów i grup wydawało się mrzonką. Po prawie dwóch latach od rozpoczęcia działalności PAC można z pełnym przekonaniem stwierdzić, iż projekt wypalił. Duży wpływ na to ma nie tylko doświadczenie w kierowaniu przywódcy Voya, lecz również duży potencjał polskich graczy ARMA, którzy przekonali się do pomysłu i chętnie biorą w nim udział. Nie można również umniejszać znaczenia premiery ARMA3 na sukces PAC, która spowodowała ogromnych ruch na polskiej scenie gry i napływ znacznej liczby nowych graczy.

Piąta kampania ARMA Tactical Combat (ATC5) była ostatnią tego typu kampanią rozegraną w grze ARMA2. Klan [EC] Elite Corps brał udział we wszystkich kampaniach ATC zaczynając od ATC2. Piąta edycja ATC była esencją wszystkich dotychczasowych osiągnięć twórców kampanii i kwintesencją całej gamy emocji możliwych do zaznania w trakcie brania udziału w wirtualnej wojnie rozgrywającej się na potężnym polu bitwy. Był to również praktyczny trening współpracy wielu róznych klanów z całego świata. Wprowadzenie założeń taktycznych w rzeczywistości przy tak dużej liczbie graczy z różnych środowisk okazało się prawdziwym wyzwaniem. Osiągnięte doświadczenie i uzyskana wiedza na pewno zaowocują jeszcze lepszą efektywnością naszego klanu w kolejnych działaniach.

 

Raz jeszcze chcielibyśmy życzyć wszystkiego co najlepsze w nowym roku i by ten świeżo co rozpoczęty 2014 przyniósł nam i wam jeszcze więcej atrakcji!

Nowe misje i serwer ARMA3
SerwerNa serwerze OFP pojawiły się nowe misje trybu współpracy (coop). Ponadto cały czas pracujemy nad zwiększenie sprawności i niezawodności serwera.

Od dłuższego czasu, jak można było zauważyć, serwer do ARMA3 jest wyłączony. Taki stan zostanie utrzymany do odwołania.
Klan [EC] Elite Corps wkracza w ARMA3!
Newsy

Jest to dla nas przyjemność ogłosić, że klan [EC] Elite Corps w pełni oficjalnie wkracza do ARMA3! Treningi i gra w ramach PAC na nowej grze z serii ARMA trwają już od kilku dni. Nasz klan uruchomił już swój własny dedykowany serwer do ARMA3, którego podgląd i szczegółowe dane dostępne są powyżej. Jesteśmy jednocześnie jedynym klanem w Polsce, a jednym z nielicznych na całym świecie, który posiada własne dedykowane serwery aż do trzech najpopularniejszych gier studia Bohemia Interactive (Operation Flashpoint, ARMA2, ARMA3). Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy na naszych serwerach gier!

Podsumowanie kampanii ATC5
Mecze / Ligi / Turnieje

Dziś odbyło się podsumowanie piątej kampanii ARMA TACTICAL COMBAT, którą wygrała strona BLUFOR. Podczas spotkania odbyło się uroczyste przedstawienie medali.

Oto lista klanów/grup biorących udział w kampanii ATC5:

BLUFOR: {BDR}, CSF, [UNA], AW-former U19. | Dowódca: UNA Cobra, Wicedowódcy: BDR Flipper i Cobra.
REDFOR: [PAC], [H.AR.C.], |TAB|, [HA]. | Dowódca: HARC Mlacix.

ATC5 - dziesiąta bitwa i koniec kampanii
Mecze / Ligi / Turnieje

6 marca odbyła się dziesiąta i tym samym ostatnia bitwa ATC5. Bitwa rozgrywała się w niesprzyjających dla nas okolicznościach związanych z prawie 20-osobową przewagą liczebną graczy BLUFOR w stosunku do nas. Bitwa pomimo kilku dramatycznych prób naszych sił ostatecznie zakończyła się wynikiem 3:0 dla BLUFOR, co było już tylko przypieczętowaniem ich zwycięstwa w całej kampanii ATC5.

13 marca odbędzie się spotkanie podsumowujące całą kampanię, na której odbędzie się rozdanie medali, oraz dyskusja nad samą kampanią i jej przyszłością.

sytuacja po dziesiątej bitwie ATC5

Podgląd serwera TS3
kliknij by rozwinąć
Nasz baner
Partnerzy